Firma

Sumitomo (SHI) Demag jest jednym z wiodących dostawców maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych na świecie

Marka i tradycja

Producent pierwszej na świecie wtryskarki

Kim jest Sumitomo?

Sumitomo (SHI) Demag jest niemiecko-japońską firmą specjalizującą się w produkcji wtryskarek do tworzyw sztucznych.

Daty

Informacje o produktach Sumitomo (SHI) Demag, targach i wydarzeniach

Kariera

Zostań naszym pracownikiem i bierz udział w tworzeniu sukcesu Sumitomo (SHI) Demag

Kim jest Sumitomo?

Korzenie wszystkich firm Sumitomo sięgają japońskiej rodziny Sumitomo, której pochodzenie można prześledzić do roku 1630. Obecnie Grupa Sumitomo podtrzymuje tradycję rodzinną i działa zgodnie z zasadami określonymi przez jej założyciela Masatomo Sumitomo (1585-1652).

Grupa Sumitomo obejmuje 37 firm, a w roku 2007 znalazła się wśród pięciu największych przemysłowych grup na świecie. Poszczególne firmy są prawnie autonomiczne, a firma Demag została zakupiona przez Sumitomo Heavy Industries Ltd., rdzenną firmę Grupy Sumitomo. Firma Sumitomo Heavy Industries Ltd. została założona w roku 1888 pod nazwą Kosakugata i zajmowała się naprawą maszyn dla przemysłu przetwórstwa miedzi.

W roku 1934, pięćdziesiąt lat później, firma przemianowana na Sumitomo Kikai Seisaku K.K. (po angielsku Sumitomo Machinery Co. Ltd.) ogromnie się rozrosła na skutek rozwoju maszyn i urządzeń dla przemysłu stali i transportu.

W roku 1969 firma Sumitomo Kikai Seisaku K.K. połączyła się z firmą Uraga Senkyo Company (po angielsku Uraga Heavy Industries Co. Ltd.) tworząc Sumitomo Heavy Industries Ltd. W ciągu kolejnych lat grupa kontynuowała ekspansję na nowe rynki, a obecnie bogate spektrum produkcji obejmuje m.in. maszyny do formowania wtryskowego, dźwigi ruchome i statki, produkcję ciekłych kryształów oraz urządzenia laserowe.

Sumitomo Heavy Industries Ltd. zatrudnia ponad 17.900 stałych pracowników na całym świecie. Dział maszyn do obróbki tworzyw sztucznych firmy Sumitomo Heavy Industries Ltd. jest aktywny od początku ery tworzyw sztucznych zarówno w sektorach formowania wtryskowego, jak i formowania wtryskowego z rozdmuchem. Firma odgrywała centralną rolę w jakościowym i ilościowym wzroście przemysłu tworzyw sztucznych w Azji. W sektorze maszyn do formowania wtryskowego, firma Sumitomo zatrudniała w roku 2006 niemal 1600 osób.

Sumitomo jest jednym z wiodących producentów, a na świecie jest dominującym producentem elektrycznych maszyn do formowania wtryskowego. Podczas projektowania maszyn firma Sumitomo Heavy Industries systematycznie wykorzystuje kluczowe technologie z innych obszarów firmy. Kluczowa przewaga Sumitomo (obecnie również i Demag) nad konkurencją bazuje na zastosowaniu napędów elektrycznych, które zostały zaprojektowane specjalnie do formowania wtryskowego.

W latach 90-tych firma Sumitomo skoncentrowała się na rozwoju i produkcji maszyn elektrycznych zajmując bezsprzecznie miejsce wśród liderów technologii w tym obszarze. Za pomocą wydajnych i złożonych maszyn do formowania wtryskowego firma Sumitomo osiągnęła znakomitą pozycję rynkową w Azji i Ameryce Północnej. Na rynku japońskim, co czwarta elektryczna maszyna do formowania wtryskowego jest maszyną Sumitomo.

Po przejęciu firmy Demag, Sumitomo zajmuje obecnie silną pozycję w Europie. Po połączeniu dwóch firm, jest to pierwsza faktycznie działająca globalnie firma kształtująca przemysł formowania wtryskowego, która jest reprezentowana na wszystkich kontynentach, będąca w stanie stać się kompetentnym partnerem dla swoich międzynarodowych klientów na całym świecie bez żadnych kompromisów.