Pojemnik

In-mould labelling w przemyśle spożywczym

Detale motoryzacyjne

In-mould decoration w przemyśle motoryzacyjnym

Wykończenia galwaniczne

In-mould decoration w przemyśle motoryzacyjnym

Laptopy

In-mould decoration w przemyśle komputerowym

Blackberry

In-mould decoration w przemyśle telekomunikacyjnym

Popielniczki

Insert-moulding w przemyśle motoryzacyjnym

In-Mould-Decoration (IMD) - zdobienie w formie

W przypadku techniki zdobienia w formie, w większości przypadków na folię poliestrową nanoszony jest obraz stosowany do dekorowania detalu formowanego wtryskowo. Folia wprowadzana jest pomiędzy dwie połówki formy za pomocą podajnika folii, bazowana i zaciskana za pomocą ramy zaciskowej. Następnie ruch zamykający formy najpierw dopasowuje folię do kształtu gniazda. Podobnie, jak w przypadku techniki IML, ze względu na wysokie ciśnienie i temperaturę, stopione tworzywo łączy się z warstwami farby tworząc solidną kombinację w fazie wtrysku. Gotowy ozdobiony detal można wyjąć po ochłodzeniu tworzywa i otwarciu formy, po czym dekoracja jest automatycznie usuwana z folii substratu w procesie. W kolejnym kroku podajnik umieszcza folię dla kolejnego cyklu wtrysku. Obecnie technika IMD jest wykorzystywana do dekorowania podzespołów wykonanych z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, takich jak PP, ABS, PC, ABS/PC, ASA, SAN, PMMA czy PBT.

Gniazdo produkcyjne

Gniazdo produkcyjne IMD na bazie wtryskarki Systec 350 - 2300 wraz ze stacją podawania, technologią podciśnienia i laminar flow box'a

stacja podawania IMD

W procesie IMD-Multi-K robot 6-osiowy odbiera gotowe detale z drugiej stacji (na lewo) i przekłada półprodukty po pierwszym zdobieniu (na prawo) z pierwszej stacji do drugiej.
Widok formy od strony jednostki zamykania maszyny Systec multi 210-430h/80r z dwoma stacjami podawania IMD firmy Kurz dla wstępnego zdobienia (na lewo) i zdobienia końcowego (na prawo).