Kontynuacja historii sukcesu w pełni elektrycznych maszyn do formowania wtryskowego

Podczas konferencji wprowadzającej do targów K 2022, dr Thorsten Thümen, starszy dyrektor ds. technologii, nakreślił zmieniający się strategiczny kierunek firmy. Dał również gościom wyraźne wskazanie nadchodzących innowacji produktowych, które będą prezentowane jako eksponaty na wiodących na świecie targach, czerpiąc z sukcesów portfolio w pełni elektrycznych wtryskarek firmy.

"Koncentrujemy się na globalnej ekspansji platformy IntElect, która otworzy dodatkowe obszary zastosowań" - wyjaśnił dr Thümen. Na przykład wersja "multi" do wydajnej produkcji wielu komponentów, a także wysokowydajny IntElect S. Oba nowe dodatki obejmą średni zakres siły zacisku. Ponadto dostępne będą znormalizowane pakiety sprzętu do inżynierii procesowej dla LSR i Spieniania fizycznego (MuCell).

 

Nadążanie PAC-E za trendami w dziedzinie opakowań

 

Wskazując na znaczenie rynku opakowań w Sumitomo (SHI) Demag, dr Thümen ogłosił odpowiednią ekspansję w tym obszarze. W oparciu o platformę El-Exis SP, obejmuje to przyszłą dostawę wariantu "serwo" wyposażonego w pompy serwo w średnim i wysokim zakresie siły zacisku, aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność energetyczną, a także dodatkowe uzupełnienie pakietów wyposażenia inżynierii procesowej.

Najbardziej ekscytującym wydarzeniem dla rynku opakowań będzie globalna prezentacja nowej serii szybkich maszyn na targach K 2022. Nazwana PAC-E i początkowo skierowana do zastosowań opakowaniowych wymagających średniej siły zacisku, dr Thümen krótko opisał PAC-E jako połączenie cech platformy El-Exis i serii IntElect. Jednak z zupełnie nową jednostką wtryskową opracowaną specjalnie do zastosowań związanych z pakowaniem z dużą prędkością.

 

Przyspieszenie planów automatyzacji

 

Jednocześnie firma kontynuuje rozwój własnych rozwiązań w zakresie automatyzacji. SAM (Sumitomo (SHI) Demag. Automatyzacja. Machine.), koncepcja robotyki zaprezentowana po raz pierwszy w zeszłym roku, obejmowała SAM-C. Liniowy robot 4-osiowy z kinematyką kartezjańską do standardowych zastosowań, uzupełniający wieloletnią współpracę z Sepro i jej liniowym robotem 4-osiowym SDR.

Nowością jest innowacyjny wariant robota SAM. Zaprojektowany z myślą o bardziej złożonych wymaganiach, łączy system osi liniowych z innymi technologiami. "Modele SAM to nasze autorskie produkty z zakresu automatyzacji. Projekt, oprogramowanie i technologia serwomotorów pochodzą z naszej firmy" - podkreślił starszy dyrektor ds. technologii.

Ogólnie rzecz biorąc, strategia firmy w zakresie automatyzacji obejmuje trzy filary: "Easy Automatyzacja" to znormalizowane rozwiązanie produkcyjne, obejmujące wtryskarkę i robota. Zaprojektowane z myślą o zastosowaniach typu "handle&place" i "handle&box", oferuje użytkownikom kompaktowe wymiary jednostki produkcyjnej, rozbudowane funkcje obsługi oraz w pełni zintegrowane sterowanie robotem. "Rozwiązania przemysłowe" łączą koncepcje automatyzacji opracowane specjalnie dla przemysłu motoryzacyjnego, konsumenckiego i elektronicznego z rozwiązaniami automatyzacji stworzonymi przez partnerów do specjalnych zastosowań opakowaniowych i medycznych. Wreszcie, "Automatyzacja dostosowana do indywidualnych potrzeb", która opiera się na koncepcjach opracowanych przez regionalnych ekspertów zlokalizowanych w centrach kompetencyjnych automatyzacji w Europie, Azji i Ameryce.

 

Dawanie przykładu zrównoważonego rozwoju

 

Prezentując łącznie osiem w pełni elektrycznych maszyn pod hasłem "Act! Zrównoważony rozwój", cztery z nich zostaną zaprezentowane na stoisku Sumitomo (SHI) Demag (hala 15, D22), a kolejne cztery w strefie gospodarki o obiegu zamkniętym VDMA, Sepro (hala 12, stoisko A36), ONI (hala 10, stoisko F45) i Pagès (hala 13).

Ponadto oprogramowanie internetowe firmy "myConnect" odgrywa kluczową rolę w prezentowaniu krytycznych danych i informacji decyzyjnych w czasie rzeczywistym. "Patrząc w przyszłość, wszystkie nowe maszyny będą wyposażone w tę centralną platformę, która oferuje szeroki zakres w pełni sieciowych usług wsparcia. Została ona teraz rozszerzona o monitorowanie stanu. Ponadto Sumitomo (SHI) Demag napędza cyfryzację i wdrażanie systemów wspieranych przez sztuczną inteligencję poprzez platformę IoT, która łączy wszystkie funkcje" - stwierdza dr Thümen.

W swojej prezentacji podczas K-Preview starszy dyrektor ds. technologii przedstawił poszczególne eksponaty, podkreślając szczególne cechy technologiczne i ujawniając więcej informacji dotyczących konkretnych zastosowań. Więcej szczegółów zostało obiecanych opinii publicznej w okresie poprzedzającym międzynarodowe targi.

Podsumowując strategiczne perspektywy, niezależnie od łącznych skutków globalnej niepewności gospodarczej, dr Thümen ogłosił: "Naszą strategiczną ambicją jest bycie międzynarodowym dostawcą systemów szanowanym za naszą zorientowaną na przemysł wiedzę specjalistyczną w zakresie zastosowań, z naciskiem na Europę" - ogłosił. Globalna pozycja firmy i związana z nią siła powinny stanowić podstawę do osiągnięcia tego celu. Czerpiąc z synergii między poszczególnymi zakładami w Niemczech (Schwaig/Wiehe), Chinach (Ningbo) i Japonii (Chiba).

Użył serii hydraulicznej Systec XL, aby przedstawić to w kontekście. Powołując się na fakt, że czas dostawy w Europie powinien drastycznie się skrócić, klienci w Azji uzyskają dostęp do wcześniej niedostępnych maszyn, a penetracja rynku w Ameryce Południowej wzrośnie.

W przypadku całkowicie elektrycznej serii IntElect kierunek strategiczny pozostaje niezmienny. Standardowe aplikacje będą nadal realizowane w Chiba. W przypadku rozwiązań branżowych i niestandardowych, maszyny IntElect będą produkowane w Niemczech.