Sumitomo (SHI) Demag mianuje Axela Kunze nowym kierownikiem produkcji w Wiehe

Axel Kunze, były stażysta z lat 90-tych, został mianowany nowym kierownikiem produkcji Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH w Wiehe od 1 listopada 2021 roku. Flagowy zakład, który zatrudnia 290 członków zespołu i obecnie produkuje blisko 1000 maszyn IntElect rocznie, działa również jako niemieckie centrum kompetencyjne Grupy. "Moim głównym celem jest zaangażowanie i zainspirowanie pracowników do dostosowania procesów oraz pokazanie, że jakość i wydajność, które są podstawą naszego sukcesu, można osiągnąć dzięki jasnym strukturom i odpowiedzialności" - wyjaśnia 50-latek.

Kunze, który znany jest z bycia praktycznym i komunikatywnym szefem, wyraził już chęć współpracy i uczenia się od kolegów w celu rozwoju zakładu w Wiehe poprzez pokazanie poziomu elastyczności i niezawodności. "Lokalizacja w Turyngii oferuje wyraźną przewagę, ponieważ jest dobrze rozpoznawalna, przyciąga wysokiej klasy profesjonalistów i daje Sumitomo (SHI) Demag silną platformę rynkową do dalszego rozwoju naszej w pełni elektrycznej serii maszyn", zauważa Kunze.

Jak podkreśla Kunze, zakład produkcyjny w Wiehe został już przeznaczony na rozwój automatyzacji w celu zapewnienia klientom całego wsparcia procesowego i systemowego z jednego źródła. "Dzięki tej inwestycji w Wiehe będziemy dostarczać klientom kompleksowe rozwiązania obejmujące maszyny, automatyzację i urządzenia peryferyjne", podkreśla Kunze. Według nowego kierownika produkcji, montaż, okablowanie i testowanie nowych robotów SAM-C będzie kolejnym krokiem na drodze do "kompleksowej obsługi".

Jako inżynier mechanik, Kunze wnosi do zakładu dogłębną wiedzę specjalistyczną połączoną z silnymi lokalnymi powiązaniami. Dorastając i uczęszczając do szkoły w Wiehe, jako dziesięcioklasista, Kunze przyjął ofertę z byłego zakładu VEB Plastmaschinenwerk Wiehe. Prosto ze szkoły średniej ukończył trzyletnie studia techniczne w Wildau. We wczesnych latach 90-tych cała ta wiedza akademicka została skonsolidowana z pracą dyplomową obejmującą koncepcje montażu elektronicznych szaf sterowniczych we współpracy z Mannesmann-Demag.

Ponieważ w tym czasie nie było wolnych miejsc pracy w tradycyjnej firmie inżynierii mechanicznej, Kunze przyjął posadę u pobliskiego niemieckiego dostawcy motoryzacyjnego, awansując na stanowisko kierownika fabryki. Przez prawie dwie dekady pracował w Kentucky w USA, zarządzając systemem produkcyjnym Mubea, a następnie prowadząc zakład jako kierownik operacyjny. Wracając do rodzinnego miasta i firmy, która wyznaczyła mu ścieżkę kariery, Kunze łączy całą tę wiedzę z zakresu przetwarzania i odchudzonej produkcji jako nowy kierownik produkcji Sumitomo (SHI) Demag.