Sumitomo (SHI) Demag z dumą ogłasza, że znalazła się w 94. percentylu światowych firm ocenianych przez EcoVadis, uznaną na całym świecie platformę oceny zrównoważonego rozwoju. Firma otrzymała srebrny medal drugi rok z rzędu i niewiele zabrakło jej do zdobycia złotego medalu. To wielokrotne wyróżnienie podkreśla nieustanne zaangażowanie Sumitomo (SHI) Demag w zrównoważony rozwój, etykę i odpowiedzialne praktyki biznesowe, a także zapewnia, że strategia zrównoważonego rozwoju firmy stale rozwija się we właściwym kierunku.
"W tym roku znaleźliśmy się w czołowych sześciu procentach wszystkich globalnych uczestników, co jest świadectwem ciężkiej pracy, jaką wszystkie nasze zespoły nadal wkładają w zrównoważone praktyki. Tylko jeden procent więcej i otrzymalibyśmy złoto" - mówi Carsten Friedemann, dyrektor ds. zgodności z przepisami. W 2022 r. firma Sumitomo (SHI) Demag otrzymała swój pierwszy brązowy medal EcoVadis, awansując do srebra w 2023 r. i ponownie wspinając się w rankingach w tym roku.
Ze względu na szanowany sukces ocen EcoVadis i większą liczbę firm uczestniczących obecnie w notowaniach, kryteria oceny wdrożone w 2024 r. były znacznie bardziej rygorystyczne. "Aby odzwierciedlić imperatyw biznesowy zrównoważonego rozwoju, a nie osłabić znaczenie tych nagród, EcoVadis zaostrzył kryteria kwalifikowalności do medalu, aby odzwierciedlić wyższe standardy we wszystkich czterech ocenianych obszarach" - informuje Thomas Kroha, odpowiedzialny za infrastrukturę, energię, środowisko i zrównoważony rozwój w firmie.
W 2023 r. srebrne medale zostały przyznane firmom, które uzyskały 25 procent najlepszych wyników. W 2024 r. srebrne kryteria wzrosły do 15 procent. Wskazując na przejście w kierunku obowiązkowych ujawnień ESG, liczba firm ubiegających się o ocenę zrównoważonego rozwoju od EcoVadis wzrosła o 134 procent w 2024 roku. Wynik Sumitomo (SHI) Demag wyniósł średnio 73 punkty na 100, przy czym po raz kolejny odnotowano znaczną poprawę we wszystkich kategoriach, w tym 80 punktów w kategorii "Środowisko" i 70 punktów w kategoriach "Praca i prawa człowieka", "Etyka" i "Zrównoważone zamówienia".
Odnosząc się do niektórych z największych kamieni milowych firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju w ciągu ostatnich 12 miesięcy, Friedemann dodaje: "Osiągnęliśmy nasz pierwszy certyfikat ISO 45001 w zakresie zarządzania bezpieczeństwem pracy. Ponadto wysłaliśmy nasz pierwszy szczegółowy raport do Carbon Disclosure Project (CDP), który pomaga firmom zwiększyć przejrzystość poprzez śledzenie emisji".
Specjalista ds. zgodności dodaje, że dołączenie do Science Based Targets Initiative (SBTI) było kolejnym krokiem naprzód. Wymaga ona od firm wysłania w ciągu 24 miesięcy pakietu środków dotyczących tego, w jaki sposób chcą osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2. Jest to następnie sprawdzane i oceniane zgodnie ze standardami naukowymi. Dalsze wysiłki podejmowane przez firmę na całym świecie obejmują otrzymanie oceny A- w zakresie zmian klimatycznych, gospodarki wodnej i wylesiania, włączenie do giełdowych indeksów zrównoważonego rozwoju oraz otrzymanie złotego standardu w zakresie integracji, różnorodności i LGBTQ+.
"Coroczny przegląd EcoVadis jest bardzo ważny dla naszych klientów, ponieważ zapewnia im neutralny i niezależny punkt odniesienia do oceny wysiłków i postępów naszej firmy" - potwierdza Kroha. "Bycie tak blisko osiągnięcia złota w tym roku oznacza, że będziemy nadal przyspieszać nasze wysiłki, aby osiągnąć ten cel w 2025 roku".
"Zrównoważony rozwój to dla nas coś więcej niż słowa czy medale. To praktyka, która umacnia pozycję naszych produktów, produkcji i dobrego samopoczucia pracowników. Pozostajemy oddani rozwijaniu każdego aspektu i przyczynianiu się do bardziej zrównoważonej przyszłości, nie z powodu przepisów, ale dlatego, że jest to słuszne, aby chronić naszą planetę dla przyszłych pokoleń. Ten srebrny medal EcoVadis, w połączeniu ze wszystkimi innymi działaniami, świadczy o tych ciągłych wysiłkach", podkreśla Christian Maget, dyrektor generalny Sumitomo (SHI) Demag.
Do tej pory ponad 130 000 firm zostało ocenionych przez EcoVadis, w tym wielu globalnych przetwórców polimerów i producentów maszyn. Metodologia obejmuje badanie całego łańcucha dostaw za pomocą kwestionariuszy i raportów w celu przyznania punktów w pięciu kategoriach: praca i prawa człowieka, środowisko, zrównoważone zamówienia, zarządzanie emisjami dwutlenku węgla i etyka. Wyniki są uśredniane w celu określenia ogólnego wyniku, zapewniając uwzględnienie każdego aspektu zrównoważonego rozwoju.