Sumitomo (SHI) Demag prezentuje El-Exis SP 250, najszybszą maszynę pakującą na rynku

Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH, Schwaig, wprowadza na targi Fakuma 2021 małą wersję swojej serii maszyn pakujących El-Exis SP 250. Dostępna na całym świecie seria El Exis SP obejmuje obecnie dziesięć maszyn o sile zamykania od 150 do 1000 ton. Na targach we Friedrichshafen aplikacja kubka wykonana z polipropylenu z certyfikatem ISCC Plus w imponujący sposób zademonstruje wysoką prędkość, łatwość obsługi, zrównoważony rozwój i trwałość tej hybrydowej maszyny.

"Otwieranie i zamykanie naszej maszyny jest najszybsze na rynku", wyjaśnia Arnaud Nomblot, dyrektor ds. rozwoju biznesu w dziale opakowań. "Osiągnięcie prędkości wtrysku 1000 mm/s przy krótkich czasach cyklu jest bezpośrednim wynikiem zastosowania akumulatora hydraulicznego. Ponadto, wspierając program zrównoważonego rozwoju, przetwórcy mogą produkować coraz cieńsze i lżejsze opakowania, znacznie zmniejszając zapotrzebowanie na surowce, odpady opakowaniowe i ślad węglowy", zauważa Nomblot.


Ujawnienie korzyści Act! "Zrównoważone" korzyści


Ujawniając nowy slogan targowy firmy Act! "Zrównoważony", seria El-Exis SP stanowi podstawę wysiłków Sumitomo (SHI) Demag i przyszłych innowacji produkcyjnych. Mocno zintegrowane z misją firmy, tylko maszyny i urządzenia, które są zgodne z tymi ekologicznymi i społecznymi referencjami odpowiedzialności biznesu, będą brane pod uwagę w przyszłych projektach produkcyjnych.

Analizując kluczowe trendy opakowaniowe po pandemii, Nomblot podkreśla, że przyjazność dla środowiska i wielofunkcyjność są obecnie najważniejszymi czynnikami decyzyjnymi dla producentów opakowań, wraz z ceną "zielonych" opakowań i postrzeganiem jakości produktu. Ponadto, wraz z wprowadzeniem unijnej opłaty opakowaniowej na odpady opakowaniowe niepoddane recyklingowi w państwach członkowskich UE, przejście w kierunku bardziej zrównoważonych i jednomateriałowych opakowań jest nieuniknione.

"Dzięki naszemu zróżnicowanemu portfolio maszyn i naszym wysokowydajnym maszynom jesteśmy w stanie sprostać wszystkim wymaganiom i dlatego jesteśmy zaangażowani w prawie wszystkie nowe projekty opakowaniowe" - potwierdza ekspert ds. opakowań. W porównaniu z konkurencyjnymi technologiami, czas cyklu przetwarzania El-Exis SP jest nie tylko znacznie krótszy, ale hybrydowa konstrukcja oferuje również zauważalne korzyści w zakresie efektywności energetycznej, potwierdza Nomblot.


Przyspieszenie agendy obiegu zamkniętego


Na targach Fakuma, demonstracja El-Exis SP 250 zaprezentuje wydajną produkcję czterech dekorowanych kubków co 5,5 sekundy we współpracy z Société Nouvelle Caulonque, Soustons (Francja), dostawcą czterogniazdowego narzędzia do formowania. Precyzyjne podawanie etykiet do maszyny pakującej zapewnia zautomatyzowany system Spark IML firmy Pagès Group z Foncine-le-Haut (Francja), a wysokiej jakości etykiety dostarcza firma iPB Printing B.V. z Reusel (Holandia).

Lider w dziedzinie materiałów nadających się do recyklingu, firma Borealis z Wiednia (Austria), dostarcza swój kopolimer PP BJ368MO do zastosowań targowych. Charakteryzujący się dobrą płynnością i optymalnym połączeniem wysokiej sztywności i udarności, materiał ten jest częścią portfolio materiałów poliolefinowych Bornewables™ firmy Borealis. Produkowany z odnawialnych surowców pochodzących w całości ze strumieni odpadów i pozostałości, polipropylen z certyfikatem ISCC Plus stanowi realną alternatywę dla pierwotnego PP, o znacznie zmniejszonym śladzie węglowym.

Aby zapewnić optymalną wydajność, El-Exis SP 250 na stoisku wyposażony jest w internetowe oprogramowanie "myConnect" firmy Sumitomo (SHI) Demag. Dając klientom bezpośredni dostęp do szerokiej gamy w pełni sieciowych usług wsparcia, centralna platforma pomaga kierownikom produkcji opakowań lepiej zarządzać nieefektywnością, redukować koszty, poprawiać całkowity koszt posiadania, rozwiązywać błędy i minimalizować przestoje maszyn. "Dzięki myConnect klienci mają natychmiastowy dostęp do dokumentacji maszyn online. Ponadto nasi eksperci z działu pomocy technicznej mogą zdalnie uzyskać dostęp do maszyny i zapewnić cenne wsparcie w zakresie rozwiązywania problemów" - komentuje Nomblot.