Zmiana pokoleniowa w zarządzie Sumitomo (SHI) Demag

Gerd Liebig ogłosił dziś, że z dniem 31 sierpnia 2024 r. ustępuje ze stanowiska członka zarządu.

Schwaig, luty 2024 - Po 35 latach pracy w branży formowania wtryskowego, Gerd Liebig zakończy planowaną zmianę kierownictwa Sumitomo (SHI) Demag z dniem 1 września 2024 roku. W ciągu dziewięciu lat pracy na stanowisku dyrektora zarządzającego, firma Sumitomo (SHI) Demag stała się światowym liderem na rynku w pełni elektrycznych maszyn, opierając się na silnym ukierunkowaniu na przemysł. Kadencję kierowniczą pana Liebiga najlepiej charakteryzuje jego ogromna pasja do firmy i jej pracowników, a także niezachwiane przywiązanie do branży maszyn do tworzyw sztucznych.

"Jestem bardzo wdzięczny za wysoki poziom wsparcia, szacunku i zaufania, jakie zawsze okazywali mi właściciele, mój zespół i koledzy. Nawiązaliśmy jedne z najsilniejszych relacji zawodowych, mentorskich i późniejszych przyjaźni z kolegami z całego świata" - mówi Gerd Liebig.

35 lat pracy pana Liebiga w branży może być oznaczone  przez duże zmiany na rynku, w zastosowaniach, produktach i konkurencji. "Miałem zaszczyt pełnić tę ważną rolę, którą mi powierzono. Teraz nadszedł czas, abym przekazał stery młodszemu pokoleniu i ustąpił z moich obowiązków operacyjnych w SDG" - mówi obecny CEO.

W przyszłości pan Liebig spodziewa się jeszcze większego przyspieszenia w rozwoju technologii. "Będzie to wymagało przyszłego zespołu kierowniczego z dużym doświadczeniem, elastycznością i największym zaangażowaniem na rzecz naszych klientów i rynku" - stwierdza.  Aby utrzymać tę dynamikę i zaangażowanie w obsługę klienta, następny zespół zarządzający SDG zostanie utworzony z własnych szeregów firmy.

Obecnie obok pana Liebiga pracują dyrektor finansowy Christian Maget i dyrektor operacyjny Takaaki Kaneko. Nowy zespół zarządzający będzie charakteryzował się kompetencjami i silną lojalnością wobec firmy i zostanie ogłoszony w miesiącach letnich.

"Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że tą decyzją nie przechodzę na emeryturę - raczej będę nadal wspierać działania branżowe, które  sprawiają mi największą przyjemność. Moje zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatu i transformację energetyczną jest najważniejsze" - powiedział Liebig. "Nie wycofam się całkowicie z branży tworzyw sztucznych, która odgrywała ważną rolę przez ponad połowę mojego życia i którą mogłem również w pewnym stopniu kształtować. Raczej pozostanę częścią Sumitomo i będę nadal przyczyniać się do rozwoju Grupy w ograniczonym zakresie i bez odpowiedzialności operacyjnej".