Niemiecka inżynieria prowadzi do nowych oszczędności mocy serwomechanizmów

Wraz ze światową premierą nowej maszyny pakującej PAC-E na targach K 2022, niemiecki producent maszyn Sumitomo (SHI) Demag zademonstruje swoją biegłość i doświadczenie w branży, prezentując nową maszynę El-Exis SP 420 Servo. Łącząc wyjątkową charakterystykę wydajności modeli El-Exis SP, najnowsza gama wprowadza pompę serwo i całkowicie zamkniętą dźwignię przełączającą, co skutkuje wysokimi oszczędnościami energii i lepszą czystością dla producentów rozwiązań opakowaniowych.

Arnaud Nomblot, Director Business Development Packaging, wyjaśnia znaczenie tego rozwiązania:  "W maszynach hybrydowych, aby osiągnąć wysoką wydajność wtrysku, pompa ładująca akumulator zużywa około 50 procent całkowitej energii wykorzystywanej do zasilania każdego cyklu. Zastępując konwencjonalną pompę serwopompą, możemy teraz utrzymać tę samą wydajność, ale zużywamy znacznie mniej energii". Podobnie jak w przypadku nowej maszyny PAC-E, czystość została zoptymalizowana dzięki wprowadzeniu całkowicie zamkniętej dźwigni przełączającej.

Początkowo seria El-Exis SP Servo zostanie rozszerzona w zakresie średniej siły zacisku, obejmującej  od 250 do 420 ton. Następnie pojawią się maszyny o większej sile zacisku. 

 

Wyświetlacze zrównoważonego rozwoju

 

Prezentując odwiedzającym K 2022 szybkość i zrównoważony rozwój maszyny, El-Exis SP 420 Servo na głównym stoisku Sumitomo (SHI) Demag (hala 15, stoisko D22) zademonstruje w sześciosekundowym cyklu produkcję 500-gramowych pojemników na masło i margarynę w technologii IML, przy użyciu formy 4+4 dostarczonej przez Bazigos (Grecja). 

Zamiast używać pierwotnego polimeru, do demonstracji El-Exis SP 420 Servo firma Borealis (Austria) zaprezentuje w pełni nadający się do recyklingu materiał z portfolio "Bornewables", który nie wpływa negatywnie na wydajność. Demonstrując opłacalność wyboru cyrkularnych rozwiązań PP dla opakowań i znaczący wkład, jaki może to wnieść w redukcję emisji CO2. Inni podobnie myślący ekologiczni partnerzy to dostawca etykiet Karydakis (Grecja) oraz Campetella (Włochy) zapewniający IML i automatyzację usuwania boków.

W innym zrównoważonym opakowaniu i eko-wyświetlaczu, Sumitomo (SHI) Demag również zajmuje ważne miejsce  na Forum Gospodarki Obiegowej VDMA. Zlokalizowana w pawilonie zewnętrznym, odwiedzający będą mogli zobaczyć IntElect S 180 z zaawansowanym procesem IML połączonym z technologią MuCell produkującą odchylane wieczka do pojemników na mleko w proszku dla niemowląt. We współpracy z potęgą w dziedzinie opakowań, firmą United Caps, ten specjalny eksponat ujawni zastosowanie opatentowanego efektu wizualnego 3D do pokrywek opracowanych przez Coveris. Grupa Pagès dostarcza odpowiednią automatyzację. Wieczka są ponownie produkowane przy użyciu materiału z gamy Borealis "Bornewables".

W pełni zintegrowana z maszyną IntElect S 180 jest technologia spieniania MuCell firmy Trexel, donosi Nomblot. Połączenie redukcji wagi dzięki spienianiu z efektywnością energetyczną w pełni elektrycznej wtryskarki stanowi podstawę strategii Act! Sustainably, potwierdza dyrektor ds. rozwoju biznesu opakowań. "W ramach tego ekologicznego zobowiązania podejmujemy zdecydowane działania, oświadczając, że wszystkie przyszłe innowacje, maszyny i urządzenia Sumitomo (SHI) Demag są teraz w całości produkowane z myślą o tej misji i unijnym cyfrowym paszporcie produktu (DPP)".

IntElect S 180 pojawiający się na VDMA Circular Economy Forum jest również wyposażony w internetowe oprogramowanie firmy "myConnect". Prezentując krytyczne dane i informacje decyzyjne w czasie rzeczywistym, ta centralna platforma oferuje szeroki zakres w pełni sieciowych usług wsparcia, które pomagają lepiej zarządzać nieefektywnością i ograniczać przestoje maszyn. Została ona teraz rozszerzona o monitorowanie stanu maszyn. "Korzystając z myConnect, klienci mogą uzyskać dostęp do dokumentacji maszyny online, a nasze zespoły serwisowe mogą połączyć się z maszyną online, aby rozwiązać wszelkie problemy techniczne" - potwierdza Nomblot.