Prezentacja LSR Smart Caps podkreśla precyzję formowania na targach K 2022

Na targach K 2022 (hala 15, D22) firma Sumitomo (SHI) Demag podkreśli swoje kompetencje w zakresie przetwarzania LSR, w tym kompatybilność interfejsu OPC-UA z głównymi systemami dozowania, przy użyciu w pełni elektrycznej wtryskarki IntElect 180/570-250. Demonstracje na żywo koncentrują się na zaletach zrównoważonego rozwoju wynikających z zastosowania jednego narzędzia do produkcji czterech wariantów trwałych i wielokrotnego użytku silikonowych pokrywek Smart Cap do napojów i napojów energetycznych, puszek i puszek na żywność. "Dzięki tej wystawie pozostajemy wierni zobowiązaniu firmy Act! Sustainably, wspieranego przez ciągłe innowacje maszynowe i całkowitą synergię przetwarzania", zauważa ekspert LSR i nowy dyrektor ds. rozwoju biznesu w Automotive & Electronics, Rustam Aliyev.

W czasie cyklu wynoszącym zaledwie 35 sekund, pakiet IntElect LSR produkuje 12 gramowe Smart Caps z absolutną precyzją.  Wyposażony w belkę łączącą o szerokości  570 mm, duża przestrzeń narzędziowa jest szczególnie odpowiednia dla  mieszczących wiele wgłębień i złożonych narzędzi, wyjaśnia  Aliyev. Podkreślając, że system i odpowiadający mu pakiet LSR doskonale spełniają wymagania precyzyjnego przetwarzania dla tego zastosowania.

Osiągając wyjątkową stabilność procesu, rzeczywista waga części wynosi 0,01 grama. "Odkurzanie i odpowietrzanie zapewniają optymalne wsparcie narzędzia. Zsynchronizowana sekwencja osi jest bardzo precyzyjna i idealnie równoległa do siebie. Dodatkowo, system jest niezwykle wydajny i charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii. Interfejs OPC-UA pomiędzy wtryskarką a systemami dozowania LSR wspiera interoperacyjność i kontekstualizację danych" - mówi ekspert .

 

Producenci LSR łączą siły

 

Po raz pierwszy Sumitomo (SHI) Demag wystawia się wraz ze specjalistą od narzędzi LSR i innowatorem ELMET. Współpracując z austriacką firmą przy projektowaniu gniazda produkcyjnego "pod klucz", zdolnego do produkcji czterech różnych pokryw LSR do napojów i żywności, całkowicie elektryczny system zimnokanałowy SMARTshot E firmy ELMET jest wyposażony w iglice dysz z serwonapędem w celu zwiększenia kontroli i optymalizacji napełniania.

Materiał jest dozowany przez system dozowania Smart-Mix TOP7000 Pro. Precyzja przetwarzania jest ściśle monitorowana, a komórka ważąca dokumentuje wagę każdej pojedynczej nakrętki, aby natychmiast zidentyfikować wszelkie odchylenia od formowania. W celu zapewnienia identyfikowalności, gotowe nakrętki Smart Caps są znakowane laserowo.

"Łącząc wysoce precyzyjny system dozowania z IntElect i niezawodną kontrolą przetwarzania osiągniętą dzięki elektrycznemu zaworowi iglicowemu    , bezprecedensowa dokładność masy części jest powtarzalnie replikowana" - zapewnia Aliyev.  

ELMET twierdzi, że przy wymiarach zaledwie 45 na 31 cali, jego pompa Smart-Mix TOP7000 Pro może pracować przy ciśnieniu do 210 barów (3045 psi), a jednocześnie jest bardzo kompaktowa. Rezultatem jest mniejsza objętość LSR w systemie, co zwiększa niezawodność procesu i zmniejsza objętość oczyszczania. 

 

Premiera robota SAM-S

 

Odwiedzający wystawę LSR będą mogli również zobaczyć globalną premierę najnowszego opatentowanego robota Sumitomo (SHI) Demag - nowego 6-osiowego SAM-S12 z pionową konstrukcją teleskopową. SAM-S (Scara) opiera się na gamie SAM-C (Cartesian) wprowadzonej przez firmę w 2021 roku i po raz kolejny redefiniuje kompetencje firmy w zakresie robotyki dostosowanej do indywidualnych potrzeb, w oparciu o indywidualne wymagania aplikacji.

6-osiowy robot hybrydowy, składający się z mechaniki Scara i robotów liniowych, SAM-S jest dostępny w dwóch wersjach udźwigu (12 kg i 25 kg). Seria ta została zaprojektowana dla wtryskarek z zakresem siły zamykania od  130 ton do 1000 ton. Podstawowy robot z serii SAM-S posiada pięć osi serwo. Szósta oś jest opcjonalna.

W pełni zintegrowany z celą LSR IntElect, kolejną specjalną cechą SAM-S jest zastosowanie przekładni robota Sumitomo. "Ich wysoka precyzja jest szczególnie korzystna dla kinematyki hybrydowej", informuje Aliyev. Dodatkowo, SAM-S wykorzystuje wewnętrzną technologię napędową firmy, w tym serwomotory i precyzyjne przekładnie. W przyszłości do oferty robotów SAM zostaną dodane kolejne elementy kinematyczne i funkcjonalne.

 

Bezproblemowa automatyzacja procesów

 

Prezentowany SAM-S12 (udźwig 12 kg) obejmuje duży obszar roboczy. Jego specjalna 6-osiowa kinematyka umożliwia robotowi wykonywanie wielu procesów, w tym usuwanie części, separację, testowanie, znakowanie i sortowanie, zauważa Aliyev.

Dodatkowo, wprowadzenie SAMControl pozwala na łatwą integrację urządzeń peryferyjnych. Nowy w K 2022 interfejs SAMControl wykorzystuje ten sam sprzęt i oprogramowanie wtryskarki i robota, co oznacza, że wszystko, nawet zdalna konserwacja za pośrednictwem "myConnect" i dodatkowych komponentów przetwarzania, może być synchronizowane i kontrolowane jednocześnie za pośrednictwem jednej jednostki sterującej.

Przykładem korzyści płynących z całkowitej integracji jest system znakowania laserowego SAMSign. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię laserową, nanoszone są wysokiej jakości oznaczenia "na zimno". "Cały system ma kompaktowe wymiary, dobrą dostępność i łatwą obsługę przez robota" - zapewnia Aliyev.

Po usunięciu, części są przenoszone do komory wagowej dostarczonej przez Mettler Toledo (USA). Tutaj każda pojedyncza część jest ważona i przechowywana w bazie danych. Aby pomóc kierownikom ds. jakości w wizualizacji dokładności przetwarzania, dane są wyświetlane graficznie. W celu zapewnienia identyfikowalności partii, wszystkie części silikonowe są następnie znakowane laserowo. System laserowy dostarczyła firma LTL (Włochy).

Części są następnie odkładane na przenośnik taśmowy MTF. Ciekły silikon jest dostarczany przez Shin-Etsu Silicones (Japonia), a jednostka kontroli temperatury pochodzi od Regloplas (Szwajcaria).