One stop shopping - technologia maszyn i procesów z jednego źródła

Sumitomo (SHI) Demag napędza integrację systemów, koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i prezentuje rozwiązania dla nowoczesnych sieci w ramach Przemysłu 4.0. Schwaig, wrzesień 2021 r. - Na targach Fakuma 2021 firma Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH z siedzibą w Schwaig zaprezentuje liczne nowe produkty, pokazując się jako kompetentny partner w zakresie maszyn oraz innowacyjny i zrównoważony czynnik napędzający innowacje.

 

W pełni elektryczne wtryskarki do zastosowań LSR, IMD, medycznych i opakowaniowych

 

Prezentacja targowa będzie wspierana przez trzy w pełni elektryczne wtryskarki z serii IntElect oraz jedną z gamy opakowań El-Exis SP.

IntElect 130/520-450, wraz z pakietem LSR, prezentuje najnowocześniejsze formowanie wtryskowe elastomerów zintegrowane z systemem dozowania Servomix Z200 od partnera Nexus Elastomer Systems GmbH, Eberstalzell (Austria). Podczas inauguracyjnej prezentacji dla globalnej publiczności handlowej, eksponat LSR zademonstruje produkcję swobodnego uszczelnienia osiowego dla przemysłu motoryzacyjnego. "16 wgłębień, bez zadziorów, bez konwersji", zwięźle stwierdza Henrik Langwald, dyrektor Automotive & Electronics.

IntElect 220/660-1100, wyposażony w specjalną jednostkę plastyfikującą do przetwarzania krystalicznie przezroczystych wielowarstwowych PC, demonstruje wszystkie zalety IMD w jednym, płynnym procesie. Automatyzacja produkcji emblematów do zastosowań zewnętrznych w branży motoryzacyjnej, proces dekoracji IMD obejmuje wtryskiwanie wsteczne drugiej powierzchni przy użyciu pojedynczego obrazu, a następnie bezdotykowe czyszczenie w komorze z przepływem laminarnym. "Ten w pełni zautomatyzowany proces w pomieszczeniu czystym klasy ISO 7 dobrze wpisuje się w naszą nową koncepcję "handle&place"" - wyjaśnia Langwald.

Potwierdzeniem kompetencji firmy w zakresie cyfryzacji i interfejsów jest w pełni zautomatyzowana i wysoce wydajna komórka produkcyjna technicznych części medycznych. Ekspozycja koncentruje się na IntElect S 100/460-250 z systemem automatyzacji firmy Waldorf Technik GmbH, Engen, opartym na opatentowanym przez niemieckiego partnera systemie Vario Tip FSS. "Bezkompromisowy projekt tej wystawy handlowej prezentuje produkcję części medycznych i nasadek do strzykawek insulinowych na 16-gniazdowej formie w całkowitym czasie cyklu wynoszącym około sześciu sekund", informuje Anatol Sattel, dyrektor ds. medycznych.

Po raz kolejny El-Exis SP 250 udowadnia swoje szybkie możliwości w produkcji kubków. Hybrydowa maszyna do pakowania imponująco demonstruje wysoką prędkość, łatwość obsługi i trwałość. "Otwieranie i zamykanie boków jest najszybsze na rynku", mówi Arnaud Nomblot, dyrektor ds. opakowań.

"Krótkie czasy cykli i prędkości wtrysku 1000 mm/s można przypisać akumulatorowi hydraulicznemu. W rezultacie przetwórcy mogą produkować jeszcze cieńsze i lżejsze opakowania, co skutkuje znacznym zmniejszeniem zapotrzebowania na surowce, odpadów opakowaniowych i kosztów wysyłki".

 

Stałe monitorowanie stanu maszyny

 

Kolejną atrakcją stoiska jest inauguracyjne uruchomienie serii systemów stałego monitorowania stanu maszyn. Zmniejszając koszty konserwacji przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności, można je wykorzystać do określenia rzeczywistego stopnia zużycia, umożliwiając wczesne wykrywanie i optymalne planowanie konserwacji pod koniec okresu użytkowania wtryskarki. Wykorzystując monitorowanie stanu, złożone procesy mogą być niezawodnie analizowane bezpośrednio na maszynie. Umożliwia to monitorowanie krytycznych parametrów, co zazwyczaj wymaga znacznego wysiłku i zasobów.

"Na targach Fakuma 2021 zaprezentujemy trzy opcje, które można wdrożyć we wszystkich seriach" - informuje dr Thorsten Thümen, starszy dyrektor ds. technologii. "Pierwsza opcja pomaga utrzymać w pełni elektryczne maszyny w sposób trwały, energooszczędny i wydajny. Druga służy do optymalizacji parametrów oleju hydraulicznego maszyny i utrzymania jakości komponentów. Trzecia niezawodnie monitoruje napięcie sterujące w całej serii wtryskarek" - wyjaśnia.

 

Nowy slogan "Działaj! Zrównoważone działanie": Sumitomo (SHI) Demag w pełni angażuje się w zrównoważony rozwój

 

Na targach Fakuma 2021 firma Sumitomo (SHI) Demag zwraca szczególną uwagę na postęp ekologiczny w obszarze produkcji. Nowy slogan "Działaj! "Zrównoważony rozwój", któremu firma jest całkowicie oddana i który leży u podstaw wszystkich przyszłych innowacji, będzie komunikowany na całym stoisku. Mocno zintegrowane z misją korporacyjną i CSR firmy, prezentowane będą tylko maszyny i urządzenia, które przyczyniają się do tego zrównoważonego rozwoju.

 

Przyszłościowe narzędzia sieciowe Industry 4.0 i oprogramowanie internetowe

 

Spełniając wszystkie przyszłe wymagania dotyczące sieci i komunikacji w kontekście Przemysłu 4.0, wszystkie roboty i maszyny firmy są teraz w pełni dostosowane do interfejsu sterowania, monitorowania i integracji OPC/UA. Dodatkowo, Sumitomo (SHI) Demag prezentuje swoje zaawansowane oprogramowanie internetowe myConnect. Ta centralna platforma zapewnia klientom bezpośredni dostęp do szerokiej gamy w pełni sieciowych usług wsparcia. Ponadto system myConnect pomaga usprawnić zarządzanie nieefektywnością, obniżyć koszty, poprawić całkowity koszt posiadania, rozwiązywać błędy i minimalizować przestoje.

 

Nieprzezroczysta onyksowa obudowa ABS wykonana we współpracy z Sepro

 

W innym interesującym pokazie, wieloletni partner w zakresie automatyzacji, firma Sepro Robotique, wyprodukuje skorupę w stylu onyksu na całkowicie elektrycznej wtryskarce IntElect 130/520-450. Przy użyciu narzędzia stworzonego przez Polar-Form Werkzeugbau GmbH, Lahr, dwutonowa, czarno-biała, półprzezroczysta warstwa minerału zostanie przekonująco odtworzona w ABS. Innowacyjna aplikacja o takiej złożoności wymaga wtryskarki o najwyższej wydajności, maksymalnej dynamice, największej precyzji i doskonałym bilansie energetycznym, wspieranej przez równie zoptymalizowaną platformę automatyzacji Sepro.