Rynek medyczny w centrum uwagi: Sumitomo (SHI) Demag łączy kompetencje i powiększa zespół

Rozszerzając swój zespół medyczny, Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH, Schwaig, reaguje na rozwój rynku, łącząc swoją wiedzę, koordynując globalne działania w sposób specyficzny dla sektora i strategicznie dostosowując globalną sprzedaż.

Ogłaszając ich nominacje, Anatol Sattel, dyrektor ds. rozwoju biznesu w branży medycznej, podkreśla znaczenie elastycznego, bliskiego i opartego na współpracy podejścia na arenie międzynarodowej i krajowej. Andrew Sargisson, który jest już znaną postacią w branży, wzmacnia niemiecki zespół, aby wspierać kolegów w całej Europie, Wielkiej Brytanii i USA w marketingu maszyn produkowanych w Niemczech.  Bob Brady dołącza do Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery North America Inc. , Suwanee (USA), koordynując działania sektorowe bezpośrednio związane z produktami opracowanymi przez firmę w Japonii. Obaj eksperci branżowi aktywnie utrzymują kontakt z klientami na całym świecie.

Anatol Sattel wyjaśnia: "Rynek medyczny rośnie w wyniku pandemii, a my zyskujemy udział w rynku dzięki naszej całkowicie elektrycznej technologii medycznej. W związku z tym powiększamy nasze zespoły ds. zarządzania kluczowymi klientami i projektami. Planowane są dalsze inwestycje, które mają na celu wsparcie wiedzy konsultingowej i zarządzania projektami Business Development Medical".

Sattel potwierdza, że Sargisson jest prawdziwym mistrzem w dziedzinie maszyn całkowicie elektrycznych i ma bogate doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań dla najbardziej złożonych aplikacji i uwzględnianiu wszystkich poszczególnych elementów, w tym maszyny, narzędzia, gorącego kanału i automatyzacji. Brady, który objął nowe stanowisko w USA 1 maja 2021 r., zdobył rozległe know-how, zarządzając licznymi krajowymi projektami OEM. Ponadto, Brady posiada duże doświadczenie w zakresie walidacji procesów.

"Bycie dostawcą na rynku medycznym oznacza coś więcej niż tylko pomalowanie maszyny na biało" - mówi Sargisson. Nasi klienci oczekują kompetentnego partnera, który jest w stanie zapewnić wsparcie na kilku poziomach. W kontekście międzynarodowym oczekują globalnego wsparcia połączonego z osobistym lokalnym know-how i odpowiednimi kontaktami. Zapotrzebowanie na doświadczenie i sprawdzone kompetencje w produkcji niektórych produktów rośnie. Spełniamy te wymagania i dlatego uważamy, że mamy przewagę, ponieważ nasze w pełni elektryczne maszyny idealnie pasują do wymagań branży dzięki bezpośrednim napędom, elastyczności i specjalnym opcjom".

58-letni Anglik mieszka w Niemczech od 2007 roku i posiada podwójne obywatelstwo. Od 34 lat pracuje w branży tworzyw sztucznych, w tym w takich firmach jak Fanuc, Waldorf Technik i Kebo. Sargisson jest związany z branżą technologii medycznych od 27 lat. Ze swojego domowego biura nad Jeziorem Bodeńskim w pobliżu szwajcarskiej granicy pełni funkcję regionalnego dyrektora sprzedaży (Business Development Medical) dla producentów narzędzi i firm zajmujących się automatyzacją zlokalizowanych w południowych Niemczech i Szwajcarii. Jednym z jego zadań jest dzielenie się przykładami nowych technologii partnerów regionalnych z klientami i współpracownikami na całym świecie.

Jako Business Development Manager Medical/Healthcare w Stanach Zjednoczonych, Brady ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży, pracując dla producentów urządzeń medycznych, w tym SMC Ltd. i Jabil Healthcare (dawniej Nypro), a także Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery North America. Ponadto jego poprzednie stanowiska inżyniera i technika zaowocowały zdobyciem rozległej wiedzy na temat maszyn, narzędzi i procesów, w tym pracy w szanowanych firmach, takich jak Netstal i Injectronics (obecnie część Phillips Medisize).