Michel Carreiro mianowany nowym dyrektorem zarządzającym Sumitomo (SHI) Demag Brazil

Z dniem 10 września 2021 r. Michel Carreiro został potwierdzony jako nowy dyrektor zarządzający Sumitomo (SHI) Demag do Brazil (SDBR). Zastąpi on Christopha Riekera, który niedawno odszedł, kierując firmą przez wiele lat.

Odpowiedzialny za sprzedaż maszyn Sumitomo (SHI) Demag w Brazylii i Ameryce Południowej - w szczególności w Argentynie, Chile, Peru i Kolumbii - Carreiro jest również odpowiedzialny za zarządzanie całą strategią obsługi klienta w regionie, w tym dostawami części zamiennych. "Będę nadal rozwijał naszą strategię sprzedaży i rynku w tym regionie i odpowiednio motywował nasz zespół, aby osiągnąć silną synergię i osiągnąć nasze wspólne cele" - stwierdził 45-latek.

Wzmocnienie zespołu SDBR, rozszerzenie penetracji rynku krajowego i zwiększenie udziału firmy w określonych segmentach strategicznych to główne ambicje Carreiro. Ekspert rynkowy koncentruje się również na wzmocnieniu obsługi klienta, rozwijaniu praktyki konsultingowej i promowaniu kluczowej roli, jaką odgrywa najnowsza technologia aplikacji globalnej firmy. Witając Carreiro na nowym stanowisku kierowniczym, Liebig  komentuje: "Cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak doświadczonego profesjonalistę w branży, który jest tak powszechnie szanowany przez swoich kolegów zajmujących się formowaniem wtryskowym i ma tak solidne osiągnięcia w sprzedaży".

Carreiro komentuje swoją nominację jako największe wyzwanie w jego dotychczasowej karierze zawodowej: "Kierowanie tak odnoszącą sukcesy firmą jak Sumitomo (SHI) Demag to wielki zaszczyt. Biorąc pod uwagę nasz wysokiej klasy asortyment produktów - w szczególności nasze najnowocześniejsze w pełni elektryczne maszyny - perspektywy na przyszłość na rynku brazylijskim już teraz wyglądają obiecująco. Jestem naprawdę dumny, że mogę współpracować z takimi pionierami w dziedzinie technologii zmniejszania zużycia energii, która nie idzie na kompromis z wysokim poziomem precyzji, jakości i wydajności".

Zaangażowany w utrzymanie ducha współpracy i wspólnoty wśród pracowników, Carreiro podkreśla: "Praca zespołowa leży u podstaw naszego etosu i ostatecznie będziemy nadal wspólnie realizować wizję firmy poprzez spójność, empatię i silną komunikację" - dodaje dyrektor zarządzający.

Biorąc pod uwagę wysokie koszty energii w Brazylii, Carreiro postrzega brazylijską spółkę zależną jako doskonale przygotowaną do generowania wzrostu rynkowego poprzez wdrażanie w pełni elektrycznych maszyn. Podkreślając wyzwania, informuje, że obecnie istnieje duża koncentracja prostych maszyn o niskim poziomie technologii. Carreiro wyraża jednak przekonanie, że dostosowując mocne strony firmy do potrzeb klientów, można zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i zwiększyć wydajność produkcji. "Przemysł opakowań i dóbr konsumpcyjnych osiągnął w Brazylii wysoką sprzedaż. Jak pokazuje popularność szybkobieżnej serii El-Exis SP, potencjał rynku jest doskonały i stanowi silną podstawę do przyszłego wzrostu".

Carreiro pracuje w branży tworzyw sztucznych od ponad 25 lat, rozpoczynając swoją karierę zawodową w 1995 roku jako inżynier procesu tworzyw sztucznych po ukończeniu renomowanej brazylijskiej szkoły technicznej SENAI Mario Amato w São Bernardo do Campo/São Paulo. "Następnie uzyskałem tytuł magistra administracji biznesowej i marketingu w Fundação Santo André" - zauważa Carreiro. Obecnie kończy studia MBA w zakresie zarządzania biznesem w Fundação Getulio Vargas".

Przez 16 lat Carreiro pracował jako inżynier sprzedaży mechanicznej u lokalnego producenta form wtryskowych oraz jako specjalista ds. zastosowań w globalnej grupie. Oba stanowiska obejmowały ścisłe wspieranie klientów w opracowywaniu najlepszych rozwiązań technicznych i handlowych dla ich zakładów. Od 2013 roku Carreiro zajmuje odpowiedzialne stanowisko w dziale sprzedaży, zapewniając solidne podstawy i rozległą wiedzę w zakresie automatyzacji i technologii aplikacji.