Nowa regionalna siedziba Sumitomo Heavy Industries w Europie

Sumitomo Heavy Industries, Ltd. (SHI), globalny lider w różnych branżach, ogłosił uruchomienie Sumitomo Heavy Industries (Europe) B.V., nowej spółki regionalnej z siedzibą w Amstelveen w Holandii.

To strategiczne posunięcie wzmacnia zaangażowanie SHI w Europie, kluczowym rynku dla firmy z około 60 firmami zarządzanymi i działającymi we wszystkich czterech segmentach SHI: Mechatronika, Maszyny Przemysłowe, Logistyka i Budownictwo oraz Energia i Lifeline.

"Europa jest kluczowym regionem dla SHI, a to założenie wzmacnia nasze zaangażowanie w efektywną obsługę naszych europejskich klientów i napędzanie wzrostu na całym kontynencie" - powiedział Shaun Dean, starszy wiceprezes SHI i dyrektor zarządzający Sumitomo Heavy Industries (Europe) B.V..

"SHI Europe BV odblokuje synergie w zakresie sprzedaży, usług i infrastruktury, wspierając wzmocnioną współpracę i zarządzanie na rzecz europejskiego sukcesu wśród naszych firm. Będzie katalizatorem innowacji i wzrostu, zapewniając Grupie dalszy sukces na tym dynamicznym rynku".

Nowa spółka ma na celu wzmocnienie wzrostu poprzez optymalizację doskonałości operacyjnej i wdrażanie strategicznych inicjatyw między europejskimi przedsiębiorstwami; rozszerzenie zasięgu rynkowego poprzez zwiększenie wpływu SHI na rynek w Europie i poza nią; wspieranie zrównoważonego rozwoju poprzez wspieranie stale rosnących europejskich inicjatyw i przepisów środowiskowych w Grupie; oraz rozwijanie różnorodnych talentów poprzez wspieranie mobilności i rozwoju talentów.

Z bogatym 135-letnim dziedzictwem dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań w czterech segmentach, SHI szczyci się wiodącą pozycją na rynku mechatroniki (silniki, przenoszenie mocy i sterowanie) poprzez dobrze ugruntowane europejskie spółki zależne, takie jak Sumitomo (SHI) Cyclo Drive Germany GmbH, Hansen Industrial Transmissions NV, (Belgia) Lafert S.p.A. (Włochy) i Invertek Drives Ltd (Wielka Brytania).

W segmencie maszyn przemysłowych, Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH i Leifeld Metal Spinning GmbH, producenci rozwiązań do formowania tworzyw sztucznych i maszyn do formowania metalu, oraz Sumitomo (SHI) Cryogenics of Europe, oferująca rozwiązania medyczne z siedzibą w Niemczech i Wielkiej Brytanii, dodatkowo wzmacniają globalną obecność SHI.

Segmenty logistyki i budownictwa zapewniają wiodące na świecie maszyny budowlane i systemy transportu materiałów o doskonałej wydajności środowiskowej i operacyjnej.

Grupa Sumitomo SHI FW Energie B.V. Group przyczynia się również do dekarbonizacji przyszłości poprzez innowacyjne technologie i cyfryzację.

"To ekscytujące czasy dla SHI w Europie i na świecie" - dodał Dean. "Nowa firma i regionalna siedziba główna w Europie wzmacnia nasze zaangażowanie w przyszły rozwój zarówno poszczególnych firm, jak i całej grupy".

W oficjalnej ceremonii otwarcia na początku stycznia wzięli udział kluczowi pracownicy, w tym Shinji Shimomura, prezes i dyrektor generalny SHI, Toshiharu Tanaka, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu globalizacji SHI oraz Floor Gordon, zastępca burmistrza Amstelveen.

Ceremonia obejmowała "Kagami biraki", tradycyjny japoński rytuał rozbijania beczki sake symbolizujący dobrobyt i szczęście na przyszłość.