Sumitomo (SHI) Demag mianuje starszego dyrektora ds. technologii

Sumitomo (SHI) Demag ogłasza nominację pana Martina Pütza do kierowania przyspieszeniem innowacji technologicznych w Grupie i we wszystkich spółkach zależnych.

Schwaig, kwiecień 2024 r. - Firma Sumitomo (SHI) Demag powołała doświadczonego eksperta w dziedzinie przetwarzania i maszyn, Martina Pütza, na stanowisko starszego dyrektora ds. technologii.

Jako szanowany pracownik naukowy IKV (Instytutu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych) w dziedzinie inżynierii mechanicznej, pan Pütz wnosi bogatą perspektywę innowacji zdobytą dzięki głębokiemu i różnorodnemu doświadczeniu na różnych stanowiskach. W swojej karierze Pütz przeszedł od  inżyniera procesu formowania wtryskowego do różnych stanowisk technicznych i zarządzania sprzedażą, a ostatnio Global Senior Director Engineering & Innovation w Gerresheimer AG, globalnym dostawcy rozwiązań dla przemysłu farmaceutycznego, opieki zdrowotnej i kosmetycznego.

Jako starszy dyrektor ds. technologii, , jest odpowiedzialny za budowanie jasnej strategii firmy w zakresie inżynierii zwinnej.&Obejmuje to nadzorowanie działów badawczo-rozwojowego, technologii aplikacji, szkoleń i technicznego zarządzania produktami Grupy. Powierzono mu również zadanie wzmocnienia technologii aplikacji jako trzeciego filaru biznesowego firmy w ramach spółek zależnych, obok sprzedaży i serwisu maszyn. Pan Pütz będzie pracował w biurze w Schwaig.

Komentując tę ostatnią nominację na stanowisko kierownicze, dyrektor generalny Gerd Liebig wymienia silne doświadczenie lideraw zakresie aplikacji w połączeniu z jego wielowymiarową wiedzą na temat technologii medycznych jako bardzo korzystne: "Innowacje są tym, co wyróżnia Sumitomo (SHI) Demag. Stąd bierze się nasza wartość dodana. Przy coraz szybciej zmieniającym się krajobrazie przetwarzania i rozwoju maszyn, zdolność do realizacji tego innowacyjnego ducha przy jednoczesnym zorientowaniu na klienta i skupieniu się na dostosowaniu wysiłków rozwojowych sprawi, że wyprzedzimy innych dostawców rynkowych".

Martin Pütz komentuje: "Innowacje nie powstają tylko w jednym dziale. Wymaga współpracy, podejścia wielofunkcyjnego, powiązanego ze wspólnym celem.  Łączymy rozwój aplikacji technologicznych, maszyn, usług cyfrowych i praktycznych szkoleń. W ten sposób możemy przyspieszyć wdrażanie naszych rozwiązań i proaktywnie dostosowywać się do zmieniających się wymagań rynku. Cieszę się, że dołączam do zespołu Sumitomo (SHI) Demag na tym etapie jego ekscytującej podróży technologicznej i innowacyjnej".