Sumitomo (SHI) Demag wzmacnia swoją obecność w Czechach i na Słowacji

Japońsko-niemiecki producent wtryskarek Sumitomo (SHI) Demag będzie obsługiwał rynek czeski i słowacki od 1 kwietnia 2021 r. za pośrednictwem nowo utworzonej spółki handlowej i serwisowej Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Česko spol. s r.o. Z siedzibą w Pradze, David Svoboda został mianowany dyrektorem zarządzającym spółki.

"Nasza agencja ESINTE od wielu lat z powodzeniem wspiera klientów w Czechach i na Słowacji. Wykorzystując nasze doświadczenie w zakresie inżynierii procesów i aplikacji, nowa spółka zależna będzie opierać się na tych mocnych fundamentach, aby jeszcze intensywniej doradzać na tych dwóch rynkach" - mówi Siegfried Köhler, dyrektor ds. sprzedaży korporacyjnej w europejskiej siedzibie Sumitomo (SHI) Demag. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z powołania wieloletniego eksperta w dziedzinie tworzyw sztucznych, Davida Svobody, do kierowania tą nową spółką zależną".

Dyrektor zarządzający Svoboda komentuje: "Wielu z naszych nowych konsultantów od lat pracuje w przetwórstwie tworzyw sztucznych i naprawdę rozumie specyficzne potrzeby lokalnych rynków. Dzięki temu doświadczeniu możemy reagować na wysokie zapotrzebowanie na rozwiązania systemowe i technologie dostosowane do konkretnych zastosowań. Nasi klienci mogą teraz bezpośrednio korzystać z wiedzy specjalistycznej całej grupy w kluczowych sektorach, w tym technologii medycznej, opakowań i motoryzacji.

"Dodatkowo, bliskość klienta zapewnia jeszcze szybszy czas reakcji. Posiadanie bezpośredniej linii do rozwoju, planowania projektów i produkcji w naszej niemieckiej spółce macierzystej zapewnia bezpośrednie korzyści naszym klientom zlokalizowanym w Czechach i na Słowacji" - dodaje Svoboda.

W ostatnich latach Sumitomo (SHI) Demag znacznie rozszerzył swoją obecność na rynku i zwiększył swój udział w rynku, szczególnie na rynkach strategicznych. "Uważamy zarówno Czechy, jak i Słowację za ważne rynki wzrostu. Dzieje się tak pomimo obecnej słabości w sektorze motoryzacyjnym", wyjaśnia Köhler. "Wprowadzanie usprawnień w procesach i dalsze zwiększanie zadowolenia klientów poprzez rozwój naszej ekspansji w Europie Wschodniej jest następnym logicznym krokiem. Z dumą ogłaszamy powstanie silnej spółki zależnej
w Czechach i na Słowacji, która inwestuje w przyszłościowe koncepcje usług i intensywne doradztwo techniczne dostosowane do konkretnych zastosowań".