Sumitomo (SHI) Demag Roadshow stawia produktywność na mapie

Luty 2024 - W ciągu najbliższych czterech miesięcy po Europie będzie jeździć coś ogromnego! Sumitomo (SHI) Demag prezentuje klientom swoją pierwszą w historii ciężarówkę typu roadshow. Mobilna przestrzeń wystawowa o długości 20 metrów zawierająca wszystkie najnowsze technologie formowania wtryskowego i rozwiązania oszczędzające czas, które obiecują wprowadzić przetwórców tworzyw sztucznych na najszybszą drogę do zwiększenia wydajności i zysków operacyjnych.

Począwszy od siedziby głównej firmy w Schwaig w Niemczech w dniu 8 kwietnia 2024 r., 40-tonowa ciężarówka #NextStopProductivity wyruszy następnie w trasę po Europie. Obejmując 14 krajów w ciągu czterech miesięcy, w każdym z 25 przystanków lokalni eksperci zaprezentują swoim klientom w pełni sprawną, w pełni elektryczną wtryskarkę IntElect. Zademonstrowanych zostanie również kilka najnowszych rozwiązań cyfrowych firmy, które zapewniają większą przejrzystość przetwarzania i zwiększoną dostępność maszyn.

Powołując się na wygodę klienta i zrównoważony rozwój jako uzasadnienie organizacji tej objazdowej wystawy, dyrektor generalny Gerd Liebig wyjaśnia: "Nasz inauguracyjny roadshow 2024 oznacza, że przetwórcy nie muszą już angażować się w podróż na targi. Zamiast tego gromadzimy przetwórców, menedżerów, konserwatorów i ekspertów branżowych w centralnych lokalizacjach w każdym kraju, a nasze lokalne zespoły organizują wydarzenia dla klientów, prezentacje i pokazy maszyn". "Oprócz tego, że jest to mniej uciążliwe dla firm, to podejście objazdowe dociera do większej liczby profesjonalistów, dzięki czemu jest to wygodniejsza opcja podróży dla wszystkich" - podkreśla Liebig.

Wyjątkowe wydarzenie roadshow zademonstruje klientom ekscytujące i bardziej opłacalne sposoby optymalizacji procesów produkcyjnych. Odwiedzający objazdową wystawę, wyposażeni w 25-milimetrowy ślimak i 2-gniazdowe narzędzie do obróbki PP, będą mogli na własne oczy przekonać się o natychmiastowych korzyściach płynących z wydajności IntElect. HB-Therm dostarcza wraz z Thermo-6 odpowiednią jednostkę kontroli temperatury dla danego zastosowania. Użytkownicy mogą następnie zbadać, jak w pełni wykorzystać funkcje, aby powtarzalnie skrócić czas cyklu i wytwarzać jeszcze więcej komponentów przy niższych kosztach dla firmy i środowiska.

"Optymalizacja produktywności i poprawa całkowitego kosztu posiadania (TCO) to kluczowe czynniki dla przetwórców, tym bardziej w tych trudnych czasach. Bycie bardziej konkurencyjnym wymaga również dobrze poinformowanego i przeszkolonego personelu. Nasze prezentacje na żywo obejmą szereg tematów usprawniających działalność operacyjną. W tym minimalizowanie przestojów maszyn, zwiększanie wydajności, identyfikowanie najbardziej wydajnych sposobów przetwarzania materiałów pochodzących z recyklingu i przemiału oraz wykorzystywanie zalet angażowania zespołów poprzez szkolenia" - wyjaśnia Liebig.

Planowana trasa obejmuje Włochy, Hiszpanię i Francję. W maju trasa dotrze do Austrii, Niemiec, Węgier, Słowacji i Czech. Polska będzie gospodarzem czterech kolejnych imprez na początku czerwca, a następnie ciężarówka pojedzie do Holandii, Belgii i z powrotem przez Niemcy i Francję. Ostatnie cztery punkty docelowe odbędą się w Irlandii, Szkocji i Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej:   https://roadshow.sumitomo-shi-demag.eu/roadshow