Rustam Aliyev został mianowany nowym dyrektorem ds. rozwoju biznesu Automotive & Electronics

Rustam Aliyev został mianowany nowym dyrektorem ds. rozwoju biznesu Automotive & Electronics w Sumitomo (SHI) Demag, ze skutkiem od 1 maja 2022 roku. Rustam zastąpił Henrika Langwalda, który opuścił firmę z własnej woli. Oprócz branży motoryzacyjnej i elektronicznej, absolwent inżynierii przemysłowej zarządza również dyscyplinami technologicznymi IMD (dekorowanie w formie), IML (etykietowanie w formie) i LSR (płynny silikon). Są to dziedziny, które firma Sumitomo (SHI) Demag intensywnie rozwijała w ostatnich latach i w których Rustam już odgrywa znaczącą rolę, zarówno pod względem technologicznym, jak i rynkowym.

37-latek rozpoczął swoją karierę w firmie w 2011 roku, początkowo w niemieckim wewnętrznym zespole sprzedaży, przechodząc następnie do sprzedaży międzynarodowej. Od końca 2015 r. Aliyev był menedżerem ds. kluczowych klientów w dziale Automotive & Electronics Business Development, odpowiedzialnym za strategiczny rozwój i wsparcie głównych klientów. Jako członek zespołu LSR od 2019 r. zajmował się również integracją technologii LSR we wszystkich działach biznesowych, a także podejmował się rozwoju rynku i odpowiednich zadań sprzedażowych.

Opisując siebie jako rodowitego Sumitomo (SHI) Demag, Aliyev mówi, że ponieważ dobrze zna procesy firmy, ma solidne wyobrażenie o kulturze wewnętrznej i tym, co motywuje pracowników  . Mówi: "Nasi klienci również dobrze mnie znają. Moi koledzy i ja pracujemy razem w duchu zaufania od wielu lat i polegamy na sobie nawzajem". Opisując tę produktywną etykę pracy, zapewnia, że planowane są dalsze wzmocnienia.  "Moimi najważniejszymi celami strategicznymi są dalsze wzmocnienie i rozwój działu, zwiększenie udziałów w rynku i dalsza konsolidacja naszych talentów rynkowych, prezentując nas jako uznanego dostawcę zaawansowanych technologicznie i wysokiej jakości produktów".

Zapowiadając aplikacje, które w szczególności chce dalej rozwijać, Aliyev podkreśla, że wyspecjalizowane klastry, w tym wnętrza, komponenty elektroniczne i oświetlenie, już teraz mają generować dalszy wzrost. Odejście od silników spalinowych na rzecz pojazdów neutralnych dla klimatu i niskoemisyjnych, autonomiczna jazda doprowadzi do gwałtownego wzrostu popytu na czujniki. Dodatkowo, cyfrowa sieć pojazdów będzie napędzać zwiększony popyt na technologię komunikacji samochodowej.

W jego profesjonalnej opinii multimedia i systemy informowania kierowcy to dodatkowe megatrendy, które będą nadal kształtować branżę motoryzacyjną w nadchodzących latach. Oznacza to, że branża motoryzacyjna i elektroniczna będą się nadal łączyć.

W tej wysoce konkurencyjnej przestrzeni rynkowej, zaawansowane kompetencje Sumitomo (SHI) Demag w procesach takich jak IMD, IML i LSR dają firmie przewagę, sugeruje Aliyev. Dodatkowo, dalsze technologie zastosowań, takie jak termoutwardzanie, pianki, Technologia łączenia różnych materiałów i obtrysk elementów elektronicznych mają być dalej rozszerzane i z powodzeniem dystrybuowane. Kolejnym ważnym krokiem strategicznym jest planowane przez firmę przeniesienie od przyszłego roku produkcji dużej serii maszyn Systec do Ningbo w Chinach.