Sumitomo (SHI) Demag przekazuje klientowi 80 000. całkowicie elektryczną maszynę na targach K 2022

Zaznaczając ważny kamień milowy dla serii całkowicie elektrycznych maszyn IntElect firmy Sumitomo (SHI) Demag, prezes Gerd Liebig przekazuje 80-tysięczny model na targach K 2022 przedstawicielom wieloletniego klienta TE Connectivity z siedzibą w Schaffhausen (Szwajcaria). Szybka i energooszczędna IntElect 2 S 100/470-110 znajdzie się w zakładzie produkcyjnym w Esztergom na Węgrzech, gdzie będzie wtryskiwać komponenty techniczne przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego.

"Przekazanie naszej 80-tysięcznej maszyny firmie TE Connectivity po raz kolejny potwierdza z perspektywy naszych klientów jakość naszych produktów i ich konsekwentną lojalność" - potwierdził Liebig przed imprezą. "Jako światowy lider rynku w pełni elektrycznych wtryskarek, klienci cenią nasze rozwiązania w zakresie oszczędzania zasobów, energooszczędności i szybkości produkcji. Dodatkowo, nadal odpowiadamy na ich wymagania dotyczące zintegrowanych komórek produkcyjnych o małej powierzchni."

Od 1986 roku firma Sumitomo (SHI) Demag dostarczyła firmie TE Connectivity ponad 500 wtryskarek podczas tej wieloletniej współpracy obejmującej ponad 35 lat.  Jako specjaliści od produktów z zakresu połączeń i czujników, ponad połowa tego parku maszynowego zainstalowanego w wielu europejskich i międzynarodowych lokalizacjach Grupy  przez japońsko-niemieckiego producenta maszyn była w pełni elektryczna.

Maszyna stanowiąca kamień milowy jest wysyłana przez zakład firmy w Wiehe w Turyngii. To tutaj Sumitomo (SHI) Demag od sześciu lat produkuje wyłącznie swoje całkowicie elektryczne wtryskarki serii IntElect po przestawieniu produkcji. Z siedzibami w Niemczech, Japonii i Chinach firma twierdzi, że jest liderem na światowym rynku w pełni elektrycznych wtryskarek. Dodatkowo, ponad 90 procent jej maszyn i produkowanych jest z odpowiednim napędem.

TE Connectivity jest globalnym liderem technologicznym z siedzibą w Szwajcarii i silnym dziedzictwem w USA. Początki firmy w Szwajcarii sięgają 1973 roku, kiedy to zarejestrowano biuro sprzedaży o nazwie AMP (Schweiz) AG w Lucernie. Dziś TE Connectivity projektuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę rozwiązań w zakresie łączności i czujników dla transportu, aplikacji przemysłowych, medycznych, energetycznych, komunikacji danych i gospodarstw domowych. W 2021 roku firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 14,9 miliarda dolarów i obecnie zatrudnia ponad 85 000 osób, w tym ponad 8 000 inżynierów.