Sumitomo (SHI) Demag dołącza do społeczności R-Cycle

Z 80 000 w pełni elektrycznych maszyn działających na całym świecie, Sumitomo (SHI) Demag koncentruje się na zrównoważonym i oszczędzającym zasoby działaniu wtryskarek w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma jest częścią Sumitomo Group z siedzibą w Japonii i posiada pięć zakładów produkcyjnych - jeden w Japonii, dwa w Niemczech i dwa w Chinach. Z prawie 800 mln. Euro obrotu w tym roku - Sumitomo (SHI) Demag jest światowym liderem w całkowicie elektrycznych wtryskarkach i zaoferuje społeczności R-Cycle i całej branży swoją silną wiedzę specjalistyczną w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych, takich jak opakowania cienkościenne i wiadra.

Sumitomo (SHI) Demag jest przekonana, że szeroka współpraca w ramach całego łańcucha wartości opakowań z tworzyw sztucznych będzie miała największy wpływ na przekształcenie gospodarki liniowej w gospodarkę o obiegu zamkniętym. Ponadto korzystanie z cyfrowych paszportów produktów może przynieść korzyści w wielu obszarach naszej codziennej działalności. Cyfryzacja ma kluczowe znaczenie dla gospodarki o obiegu zamkniętym i może zapewnić niezbędną przejrzystość na różnych etapach procesu w łańcuchu - niezależnie od tego, czy chodzi o bardziej efektywne sortowanie tworzyw sztucznych w procesie recyklingu, czy też jako nośnik informacji w komunikacji między różnymi maszynami i operacjami przetwarzania w kontekście zastosowań Przemysłu 4.0.

Christoph Wynands, Product Manager ds. maszyn pakujących w Sumitomo (SHI) Demag, wyjaśnia: "Jako specjalista od cienkościennych opakowań w przemyśle spożywczym, większość produktów wytwarzanych na naszych maszynach jest wykonana z PP lub HDPE, a nasi klienci chcą znacznie zwiększyć zawartość materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach. Aby zrobić to w sposób ekonomiczny, są oni szczególnie zależni od czystych strumieni recyklatu. Niestety, w Europie wciąż brakuje odpowiednich zezwoleń na szerokie zastosowanie poliolefin pochodzących z recyklingu mechanicznego w sektorze spożywczym. W związku z tym chcemy zapewnić wsparcie w tym zakresie i widzimy w R-Cycle fantastyczną okazję do poprawy czystości i jakości strumieni recyklingu PP i HDPE w takim stopniu, aby można było uzyskać niezbędne zezwolenia na stosowanie tych recyklatów w przemyśle spożywczym. W tym miejscu chcemy wnieść naszą wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii takich jak In-Mold-Labelling (IML) i Wtrysk z doprasowaniem (ICM), aby wygenerować przekonujące aplikacje i udostępnić je wszystkim zainteresowanym stronom w ramach projektów międzybranżowych. W ten sposób będziemy generować nową wiedzę, aby móc kompetentnie konsultować i przekonywać jak największą liczbę producentów opakowań".

Wreszcie, Sumitomo (SHI) Demag wykorzysta technologię cyfrowego paszportu produktu, aby zapewnić szczegółową przejrzystość śladu swoich maszyn w przyszłości. Christoph Wynands stwierdził: "Dokonujemy przeglądu i analizy naszego wewnętrznego łańcucha wartości oraz omawiamy z partnerami i dostawcami w naszej sieci ślad węglowy naszych własnych maszyn i ulepszamy łańcuch dostaw, gdy tylko jest to możliwe i konieczne, aby zmniejszyć ślad węglowy. Co więcej, zrównoważone działania i ekologiczne postępowanie są naszym DNA od wielu lat. Wpływ na środowisko i zrównoważone aspekty to dwa z najwyżej ocenianych kryteriów w naszych tabelach punktacji, gdy oceniamy i ustalamy priorytety wszystkich naszych nowych rozwiązań. Z tego powodu usprawniliśmy nasze portfolio maszyn do całkowicie elektrycznych wtryskarek i zaawansowanych usług, na przykład w celu wspierania naszych partnerów i klientów w odpowiedzialnym wykorzystywaniu materiałów pierwotnych i umożliwienia im zwiększenia zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w ich produktach. Lub - nawet w niedalekiej przyszłości - zmniejszyć o połowę zużycie energii w produkcji opakowań poprzez przejście z konwencjonalnej wtryskarki hybrydowej na naszą w pełni elektryczną wtryskarkę PAC-E bez utraty nawet jednej milisekundy czasu cyklu".