Sumitomo (SHI) Demag wzmacnia swoją obecność na rynku w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Wzmacniając swoją obecność na rynku w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery (UK) Ltd (SDUK) - spółka zależna należąca w całości do Sumitomo (SHI) Demag GmbH, Schwaig - dokonuje szeregu inwestycji w celu dalszego rozwoju działalności sprzedażowej w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Obejmuje to powiększenie zespołu zarządzającego SDUK poprzez powołanie Davida Raine'a do zarządu. Przejmując ogólną odpowiedzialność za sprzedaż, Raine, który przez 28 lat pracował w brytyjskim i irlandzkim przemyśle tworzyw sztucznych, między innymi dla Sumitomo (SHI) Demag, a następnie japońskiego producenta maszyn, powraca do firmy 1 grudnia 2022 roku.

Do końca 2023 roku David Raine przejmie całkowitą odpowiedzialność za Sumitomo (SHI) Demag w Wielkiej Brytanii i Irlandii, zastępując Nigela Flowersa. Po 20 latach kierowania SDUK, Flowers przejdzie do nowych ról w Grupie przed przejściem na emeryturę. Pod kierownictwem Flowersa SDUK utrzymała swoją pozycję jednej z najlepiej usytuowanych spółek zależnych Grupy. "Chcielibyśmy podziękować Nigelowi Flowersowi za jego 20 lat zaangażowania, lojalności i skutecznego przywództwa" - mówi Gerd Liebig, CEO Grupy.

"Usługi i szkolenia dostarczane przez SDUK są jednymi z najczęściej wykorzystywanych na rynku. Opierając się na solidnej wiedzy technicznej i doradztwie, chcemy teraz rozszerzyć naszą ofertę w zakresie automatyzacji, a w szczególności wzmocnić obecność naszej organizacji na rynku irlandzkim" - wyjaśnia Liebig. "Ponadto chcemy nadal zwiększać i dzielić się naszą wiedzą branżową na obu rynkach. Biorąc pod uwagę obecne wysokie ceny energii, obejmuje to prezentację naszego światowego przywództwa w zakresie całkowicie elektrycznych maszyn do formowania wtryskowego. Jako doświadczony i uznany ekspert w branży tworzyw sztucznych, David Raine jest idealnym kandydatem z silnymi i stabilnymi perspektywami rozwoju".

Firma Sumitomo (SHI) Demag jest obecna w Wielkiej Brytanii od 1974 roku. Obecnie uważana za jednego z wiodących importerów wtryskarek, spółka zależna SDUK posiada około 15-procentowy udział w rynku i specjalizuje się w dostarczaniu kompletnych rozwiązań "pod klucz". Szeroka baza klientów firmy obejmuje producentów samochodów, IT, opakowań, elektroniki, farmaceutyków, nauk przyrodniczych, produktów budowlanych i rekreacyjnych oraz komponentów. Obecnie obsługując ponad 1800 wtryskarek w Wielkiej Brytanii i Irlandii, około 400 klientów polega na zespole SDUK, który zapewnia wysokiej jakości doradztwo, wsparcie serwisowe i wiedzę techniczną.